Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor s Emmou a Rupertem

Každý Harry Potter je temnější než ten předchozí. Bude to tak i s Fénixovým řádem?
Rupert: Rozhodně. Tentokrát musí Harry bojovat s vlastními démony více než s draky a dalšími příšerami. Fénixův řád bude rozhodně temnější než Ohnivý pohár.

Jak je David Yates, režisér Fénixova řádu, odlišný od ostatních režisérů, se kterými jste pracovali?
Emma: David je velmi přesný a pečlivý, pokud jde o hraní. Vždycky hledá dokonalost a nebojí se jednu scénu točit několikrát, dokud náš výkon není perfektní. Často je to vyčerpávající, ale cítím, že jsem pokročila jako herečka.
Rupert: Ve srovnání s Mikem Newellem, režisérem Ohnivého poháru, je David opravdu klidný. Vždy zůstává v klidu, což nebyl vždycky Mikeův případ, protože pokud jsme neudělali přesně to, co chtěl, nebo pokud jsme něco zahráli špatně, tak zvýšil hlas nebo ná dokonce vynadal. David je oproti němu klidnější a trpělivější.

Už to bude přes šest let, co se znáte. nelezete si ještě na nervy?
Emma: (smích) Musím připustit, že je to pro mě někdy těžké" Ne, samozřejmě si dělám srandu... Naše přátelství není falešné a dneska už Dana a Ruperta považuju skoro za své bratry. Těch 6 let jsme se viděli skoro každý den a velmi dobře jsme se poznali. Rupert a Daniel mají v mém životě velké místo. Byli jsme tu pro sebe vždycky, když se stalo něco špatného a taky jsme spolu sdíleli všechny skvělé zážitky.
Rupert: Taky považuju Emmu za člena své rodiny. Hodně lidí je překvapených, že se mimo natáčení moc nevídáme. Ale musíte pochopit, že se vídáme celý den skoro každý den. Kdybysme spolu byli 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, tak už bysme se nemohli nikdy vystát! (smích)

Právě jste dokončili natáčení pátého filmu, chcete pokračovat v dalších dvou?
Rupert: Jo, rozhodně. Kdybych teď opustil tohle dobrodružství, byla by to opravdu hanba. Taky myslím, že bych se nemohl dívat na to, jak někdo jiný hraje Rona! To by mě zranilo!
Emma: Ještě jsem se nerozhodla. Pořád si nejsem jistá, pokud jde o hraní Hermiony v dalších dvou filmech. Každý film nám vezme 10 měsíců z roku, během kterých sotva vidíme naše přátele. Je to opravdu namáhavé. A já přemýšlím o svém vzdělání. Ráda bych šla na univerzitu.... Takže o tom ještě stále přemýšlím.
Rupert: Bylo by hloupé přestat, když už jsi toho tolik udělala. Popravdě, kdybych měl hrál vedle někoho jiného než tebe, tak bych se cítil opravdu divně. Když jsme točili čtvrtý díl, tak jsi říkala to samé. Myslím, že budeš i nadále pokračovat v natáčení Harryho Pottera.
Emma: Možná máš pravdu... (smích)

Emmo, znamená to, že si nejsi jistá, že bys chtěla nadále zůstat herečkou?
Emma: Opravdu nevím. Daniel a Rupert jsou si tak jistí, když přijde na jjeich budoucnost. Ví, že chtějí zůstat herci, ale já fakt nevím. Před Harrym Potterem jsem neměla žádné zkušenosti jako herečka, nikdy jsem nebyla na zkoušce. Ke kinu jsem se dostala náhodou! Ráda bych, stejně jako to udělal Rupert, hrála v nějakém jiném filmu a taky v divadle, aby přede mnou bylo živé publikum. Zatím si dávám čas, abych zjistila, co chci vlastně dělat po HP. Nespěchá to...

Užíváte si to, že vás lidé poznávají na ulicích a to že nosíte pěkné stylové oblečení na premiéry?
Rupert: Tenhle aspekt mé práce mě opravdu nepřitahuje. Často se cítím na premiérách a na párty nepohodlně. Pokud jde o to, že mě lidé poznávají na ulicích, pořád jsem si na to ještě nezvykl, i když to trvá už 6 let. Pořád mi to připadá šílené, když někoho znají na celém světě.
Emma: Cítím to samé. Stále se cítím nesvá, když na mě lidé mluví na ulicích, jsem docela stydlivá. Pokud jde o premiéry, tak to na rozdíl od Ruperta miluju! Možná je to proto, že jsem holka! Cítím se opravdu skvěle, když se dobře obleču, aby mi to slušelo před kamerami.

Jakou nejlepší věc vám sláva přinesla?
Emma: To že můžu cestovat po célém světě a dokonce v první třídě! (smích) Kdybych nehrála v HP, tak bych nikdy neviděla Čínu, Japonsko nebo New York.... Tohle je opravdu skvělé.
Rupert: Dostáváme zdarma hodně věcí nebo dokonce slevy v obchodech. To je docela cool! (smích)

Je díky tomu také lehčí najít si kluka nebo holku?
Emma: Ne, vůbec ne! Často se na mě kluci ani neodváží promluvit, protože si myslí, že jsem mimo jejich dosah a že bych na ně shlížele spatra. Ale to vůbec není můj styl. Ještě jsem nenašla přítele, ale neztrácím naději. Stále čekám na svého okouzlujícího Prince.
Rupert: To je pravda. Mě zase honí hodně holek, ale jenom proto, že hraju v HP, nemám to rád. Raději bych se zamiloval do někoho, kdo neví, kdo jsem!

Můžeš nám říct něco o Driving Lessons, filmu, který jsi točil před Fénixovým řádem?
Rupert: Dostal jsem scénář, když jsem točil Ohnivý pohár, a ihned se mi zalíbil. Dlouho jsem čekal na nějou roli, která by byla odlišná o té v HP a která by byla bez speciálních efektů. Bylo to trochu zvláštní točit s tak malým týmem a bez modrého pozadí pro speciální efekty. Ale zažil jsem spoustu legrace a doufám, že něco podobného budu dělat znovu.

V tomhle filmu máš taky svou první milostnou scénu.
Rupert:
Jo, taky to bylo samozřejmě docela zastrašující. Ale ne tak moc jako když jsem musel tuhle scénu sledovat na velkém plátně s celou mojí rodinou. Byl jsem opravdu v rozpacích! (smích)

J.K. Rowlingová oznámila, že několik postav v sedmé knize umře. Myslíte si, že by Ron nebo Hermiona mohli byt jedním z nich?
Rupert: Opravdu nevím! Ale pokud Ron opravdu zemře, tak to pro mě nemá nějaký velký význam, protože to bude poslední kniha! (smích) Ale opravdu by mě naštvalo, kdyby zemřel dřív, protože chci být součástí tohodle dobrodružství až do konce!
Emma: Všechno je možné. Nevím, jsetli Ron nebo Hermiona zemřou v sedmé knize, ale přijde mi hodně pravděpodobné, že si dají polibek. Jednoho dne se to stane, musí se to stát!

Zdroj: http://miss-watson.webz.cz

Autor: Veronika

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

JEDNOU TI NAPÍŠU EMMO

(HANA NEPOVÍMOVÁ, 10. 5. 2008 11:15)

AHOJ EMMO,RUPERTE A DANIELI.JAKO HERCI JSTE FAKT ÚŽASNÝ.VIDĚLA JSEM VŠECHNY DÍLI HARRY POTTERA.OPRAVDU ÚŽASNÝ FILM .VŠECHNY FILMI CO JSEM DOSUD VIDĚLA NEBILI TAK ÚŽASNÝ JAKO HARRY POTTER.A TED NĚCO PRO TEBE EMMO.VÍŠ CHYSTÁM SE TI NAPSAT DOPIS. ALE BOHUŽEL NEUMÍM MOC ANGLICKY.MOC MĚ TO MRZÍ ALE JESTLI TOMU NEBUDEŠ ROZUMĚT PROSÍM NENECH SE ODRADIT A NAPIŠ MI PROSÍM.EMMO JESTLIŽE SE K TOBĚ MŮJ DOPIS DOSTANE A KDYŽ HO ROZTRHEŠ UVIDÍŠ TAM MOJE JMÉNO,Z CELÉHO SRDCE TĚ PROSÍM ODEPIŠ MI PROSÍM CO NEJDŘÍVE. AHOJ EMMO! TVOJE VELKÁ OBDIVATELKA.

Harry Potter

(Nello, 1. 4. 2008 11:56)

Ja jsem přečetl 7díl a Harry ani Ron a Hermiona nezemřou zemře: Fred Tonksová a Lupin a dalších 50 lidí a georg zustane bez ucha

milla emmo watson mam te rad

(=CM=xXx$14$*CZ, 21. 7. 2007 15:04)

m am ji rad napistre lidi mi na icq mam 219912288

obrázky o Herry

(Veronika Mohrová, 25. 5. 2007 21:22)

je to nádhera vidět obrázky od Herry ale chtěla bych je vidět z blízka . MÁM VÁS RÁDA